Ēkas projekts

Pasīvās enerģijas ēka paver jaunas iespējas projektētājam, jo var brīvi izvēlēties gan projektu, gan celtniecības materiālus. Lai gan ēkas, kas ir orientētas uz dienvidiem, sniedz priekšrocības enerģijas taupīšanā, pieredze rāda, ka koncepcija ir piemērota arī ēkām, kas ir orientētas uz ziemeļiem. Apkures enerģijas patēriņš ir atkarīgs no ēkas formas; visefektīvākās ir vienkāršas kvadrāta un kuba formas ēkas. 
 

Dzesēšanas vajadzību ievērošana arhitektūras projektā

Apkures patēriņa samazināšana, izmantojot pasīvo saules apkuri, ir atkarīga no mājas un tās logu orientācijas. Dzesēšanas vajadzības agrā pavasarī var radīt problēmas. Lieli logi, kas vērsti uz dienvidiem, var uzlabot komfortu, tomēr tiem ir nepieciešami atbilstoši risinājumi, kas kontrolēs temperatūru telpās un novērsīs to pārkaršanu. Balkoni, platas karnīzes, pārsegi un logu aizklāji ir efektīvi līdzekļi, ar kuriem vasarā cīnīties pret pārkaršanu saulē.

Ārējais apvalks: siltumeefektivitātes projektēšana

Projektējot zema enerģijas patēriņa vai pasīvo ēku, jums ir jāņem vērā, ka visi ēkas aspekti ir savstarpēji saistīti:
  • ēkas ārējais apvalks (siltuma, gaisa un mitruma kustība) 
  • mehāniskās sistēmas (HVAC) 
  • iedzīvotāji

Ārējais apvalks: siltumeefektivitātes projektēšana

Lai ēkas projekts būtu veiksmīgs, ir būtiski izprast šo trīs faktoru mijiedarbību. Piemēram, labāka siltumizolācija nozīmē to, ka mājai būs nepieciešama mazāka apkures sistēma, un hermētiskākai mājai ir nepieciešama mehāniskā ventilācija. 

Ēkas apvalka termiskās efektivitātes projektēšanā ir jāņem vērā trīs galvenie faktori: 

  1. Siltuma caurlaidība U, tostarp logiem un durvīm 
  2. Hermētiskums pret infiltrāciju 
  3. Vēja aizsardzība pret aukstā gaisa iekļūšanu