Starpsienu skaņas izolācija

Skaņas izolācijas rādītājs apzīmē to, par cik skaņas samazinās, šķērsojot kādu konstrukciju. Ir divi ēku skaņas izolācijas veidi: gaisa skaņas un triecientrokšņa skaņas izolācija.

Tālāk tabulā ir sniegts piemērs, kā mainās skaņas pāreja no vienas telpas otrā ar atšķirīgu skaņas izolācijas indeksu, R'w.

 Skaidri dzirdama  
 Dzirdama  
 
R'w  Parasta runāšana Skaļa runāšana Kliegšana TV un radio, normāls skaļums  TV un radio, liels skaļums  TV un radio, ļoti liels skaļums  Telpu piemērs
30              Birojs
35              Birojs
40              Skola
44             Skola
48              Skola
52*             Dzīvoklis
56             Dzīvoklis
60             Īpašas telpas
60              Īpašas telpas

Starpsienas

Uzstādiet gaisa skaņas izolāciju, lai aizturētu skaņas, kas rodas gaisā. Nosakiet vajadzīgo izolācijas daudzumu, izmantojot skaņas redukcijas koeficientu Rw vai R`w. Jo lielāka Rw vērtība, jo labāka izolācija. Šīs vērtības ir nepieciešams koriģēt (C un Ctr), ja apkārtējā vidē ir papildu trokšņi.

Rw + C tādiem trokšņiem kā:

  • Sadzīves darbība 
  • Ātrvilciena troksnis 
  • Rūpniecības troksnis (vidējas un augstas frekvences) 

Rw + Ctr tādiem trokšņiem kā:

  • Ielas troksnis 
  • Lēna vilciena troksnis 
  • Diskotēkas mūzika 
  • Rūpniecības troksnis (zemas un vidējas frekvences)  
Starpsienas
Mazākās prasības attiecībā uz skaņas izolāciju var izpildīt ar viena slāņa sienu. Ja sienas masu dubulto, skaņas samazinājuma vērtība pieaug apmēram par 6 dB. Izolācija konstrukcijas aizpildījumā absorbē skaņu. Skaņas izolācijas aizpildījumam var lietot PAROC Sonus vai PAROC Solid akmens vates plāksnes
Starpsienas
Zemas frekvences skaņas izolācijai ir nepieciešama lielāka masa. Lai palielinātu masu, izmantojiet sienu ar diviem slāņiem. Efektīvākais masas palielināšanas veids ir vairāku plānu ģipškartona plātņu uzstādīšana kopā. Lai uzlabotu skaņas izolāciju, aizpildiet sienu ar izolācijas materiālu. Izolācija sienā uzlabo skaņas izolāciju par 5–10 dB, salīdzinot ar tādu pašu sienu bez izolācijas. Skaņas izolācijas aizpildījumam var lietot PAROC Sonus vai PAROC Solid akmens vates plāksnes.