Rūpniecisko procesu tvaika katli

Elektrostaciju tvaika katlu augstās temperatūras un speciālā konstrukcija, kopā ar nepieciešamību sasniegt optimālu efektivitāti visai ražotnei, nosaka dažādas augstas prasības izolācijas risinājumiem.

Tvaika katlu un izolācijas risinājumiem ir jāņem vērā siltuma izplešanās. Tvaika katlu apvalki un cauruļvadi pastāvīgi kustās saistībā ar siltuma izplešanos un vibrācijām. Pievienotais aprīkojums, piemēram, degļi un ventilatori, rada vibrāciju. Papildus faktam, ka tvaika katla temperatūras ir ļoti augstas, temperatūras var ievērojami mainīties dažādās konstrukcijas daļās.

Pareizais izolācijas risinājums samazina siltuma zudumus tvaika katlā un novērš tvaika katla telpas pārkaršanu – tas uzlabo tvaika katla efektivitāti. Projektējiet izolācijas risinājumu, balstoties uz tvaika katla veidu un tvaika katla ražotāja specifikācijā. Saskaņā ar standartiem, tvaika katls ir jāizolē ar diviem vai trīs izolācijas slāņiem un izolācijas kopējam biezumam vajadzētu būt 200–300 mm.
Veicot pirmo iedarbināšanu pēc izolācijas uzstādīšanas, neuzkarsējiet tvaika katlu ātrāk par 50 °C stundā.

Tvaika katla cauruļvada siena

Saistībā ar augstajām temperatūrām, ir nepieciešami divi vai trīs izolācijas slāņi, lai nodrošinātu pietiekami stipru un biezu risinājumu. Montējot izolāciju, ir jāpievērš īpaša uzmanība arī vibrācijām.

Izolācijas materiālam vajadzētu būt elastīgām, lai aizpildītu visas spraugas un ņemtu vērā siltuma izplešanos. Montējiet alumīnija foliju starp izolācijas slāņiem, lai novērstu siltuma starojumu izolācijas iekšpusē. PAROC akmens vates produktiem ir pietiekami labas siltuma īpašības, lai izturētu ļoti augstas temperatūras, kā arī ievērojamas temperatūras atšķirības dažādās tvaika katla daļās.

Tvaika katla cauruļvada siena 

 

Tvaika katlu cauruļvadu sienām Paroc iesaka šādu risinājumu:

  • Izmantojiet divus slāņus ar 120 mm 100 (vai 130) kg/m3 PAROC Pro Wired Mat ar alumīnija folija pārklājumu. Cita alternatīva ir izmantot 80 kg/m3 PAROC Pro Slabs kā ārējo slāni. 
  • Izolācijas konstrukcija parasti tiek apšūta ar gofrētu tēraudu vai alumīnija apšuvumu. 
  • Nostipriniet cauruļvada sienas izolāciju ar adatām, kas ir metinātas pie cauruļvada sienas.

 

Tvaika katla pārkare

Tvaika katlu augšpusē ir izvietoti vairāki cauruļvadu savienojumi. Izolējiet šos savienojumus, izmantojot speciālu izolācijas konstrukciju tvaika katla pārkarei.

Galvenā konstrukcija sastāv no plakaniem stieņiem un augstas izturības tērauda tīkla, un to parasti izolē ar cauršūtajiem paklājiem vai cauršūtajiem paklājiem un plāksnēm. Visa konstrukcija tiek pārklāta ar augstas izturības gofrētām tērauda plāksnēm. Tērauda plāksnes augšpusē ir nepieciešamas, lai izturētu apkopes darbinieku svaru.

Tvaika katla pārkare

Tvaika katla pārkarei Paroc iesaka šādu risinājumu:

  • Izmantojiet divus slāņus ar 120 mm 100 (vai 130) kg/m3 PAROC Pro Wired Mat ar alumīnija folija pārklājumu. Cita alternatīva ir izmantot 80 kg/m3 PAROC Pro Slabs kā ārējo slāni.
  • Nostipriniet izolāciju ar adatām un paplāksnēm.