Paroc pasīvā māja ir pirmā Somijā uzceltā pasīvā māja

Sienu konstrukcijas pamatā ir PreWIS (rūpnieciski ražotu sienu izolācijas sistēma ar PAROC FAL 1 plānā apmetuma lamellām) un to kopējais biezums ir 510 mm. Taču pozitīvi ir tas, ka pateicoties šādai sienu konstrukcijai var veidot platas palodzes, kuras iedzīvotāji ļoti novērtē.

Jumta izolācijai tika izmantotas PAROC eXtra plāksnes un 600 mm bieza PAROC pūšamā vate. Vietās, kur lidmašīnu radītais troksnis var būt traucēklis, pareizais siltumizolācijas biezums un materiāls darbosies arī kā skaņas izolācija.

Paroc radīja pasīvās mājas koncepciju, sadarbojoties ar Somijas Tehniskās izpētes centru, un šī pasīvā māja ir viena no izmēģinājuma ēkām. Somijas Tehniskais izpētes centrs mēra un analizē enerģijas patēriņu, kā arī iekštelpu klimatu.

Līdz šim iedzīvotāji un Somijas Tehniskās izpētes centra pētnieki ir bijuši apmierināti ar dzīvošanas ērtībām un enerģijas patēriņu PAROC® mājā ar akmens vates siltumizolāciju.

Izmantotie izstrādājumi:

PAROC FAL 1, PAROC eXtra, PAROC BLT 6 pūšamā vate

Paroc pasīvā māja bija pirmā pasīvā māja Somijā. Tā izkliedēja daudzus mītus par pasīvajām mājām, piemēram, ka visām pasīvajām mājām ir mazi logi un ka tās izskatās pēc kastēm. Vairs nebija nepieciešams atteikties no savas sapņu mājas, pat tad, ja tai nepieciešamais enerģijas daudzums un patēriņš bija pasīvās mājas līmenī. Turklāt, mājas arhitektūra pierādīja, ka pasīvo māju nevar atpazīt pēc tās ārienes.

Projekta Informācija

Kategorija
  • Pasīvās Ēkas
Gads 2009
Valsts Somija
Adrese Rusojuurentie 8
Pilsēta un pasta kods 01300 Vantaa

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.