Ugunsdrošu gaisa vadu izolācija

Ventilācijas gaisa vadi bieži šķērso vairākas ēkas ugunsgrēka zonas, tādēļ ventilācijas sistēmām ir ļoti stingras ugunsdrošības prasības, lai nodrošinātu aizsardzību pret liesmu izplatīšanos ēkas iekšienē.

Ventilācijas sistēmām, to iekārtām un uzstādījumam maksimāli jāierobežo uguns izplatīšanās ēkā.

Norobežojošo konstrukciju šķērsojošu vai citu savienojošu gaisa vadu ugunsizturība jāizvēlas, ievērojot Ugunsdrošības pamatprasības un nesamazinot to atbilstību šiem noteikumiem.

Gaisa vadu ugunsizturība tiek noteikta pārbaudēs un tai jāatbilst EN 1366-1:2014 standartam.

"Paroc" ugunsdrošu gaisa vadu izolācijas sistēma PAROC Hvac Fire BlackCoat LT piemērota apaļu un taisnstūra gaisa vadu aizsardzībai un norobežojošo konstrukciju risinājumiem. Šī sistēma ir sertificēta Lietuvā, ir LR "Ugunsgrēku pētījumu centra" sertifikāts GTC 100747.

PAROC Hvac Fire BlackCoat LT sistēma nodrošina ne vien nepieciešamo siltumizolāciju, bet arī garantē uzticamu ugunsdrošību visas ventilācijas sistēmas kalpošanas laikā, ļaujot neizmantot mehāniskās ugunsdzēšamās ierīces, tādas kā smidzinātājus un mitrinātājus.

PAROC Hvac Fire BlackCoat LT sistēmas produkti atbilst ugunsizturības klasei saskaņā ar EN 13501-3:2006+A1:2010 standartu.

Detalizēti PAROC Hvac Fire BlackCoat LT sistēmas risinājumi un to apraksti atrodami Ugunsdrošu gaisa vadu ugunsdrošības izolācijas uzstādīšanas instrukcijā v.2.0; 2019.