Aukstie bēniņi bieži vien ir lielākā viendabīgā virsma ēkā, un lielākā daļa siltuma izplūst no ēkas caur jumtu. Lai nodrošinātu lielāku energoefektivitāti, vispirms pārbaudiet, vai bēniņos ir vajadzīga papildu siltumizolācija.

Papildu siltumizolācijas izmaksas aukstajos bēniņos parasti veido tikai siltumizolācijas izmaksas. Piemēram, efektīvas izolācijas biezums aukstajos bēniņos ir vismaz vienāds ar divkāršu sienu biezumu. Kā papildu izolāciju ieteicams izmantot PAROC beramo vati.

Ja bēniņu malās vēja aizsardzība ārsienā nav pietiekami augstu, tad ierīkojiet vēja novadītāju. Atstājiet ventilācijas spraugu (30–50 mm) starp vēja novadīšanas plāksni un jumta segumu. Ja jumta malā nav vietas papildu siltumizolācijai, tad kompensējiet to ar biezāku siltumizolācijas slāni.

Alternatīvas:

a. Ļaujiet darbu veikt uzņēmumam, kas specializējies beramās vates siltumizolācijas ierīkošanā.
b. Ja nevajag daudz izolācijas, uzberiet akmens vati un izlīdziniet tās ar grābekli.

Pārseguma sijas, aukstie bēniņi (ēku renovācija)
  • PAROC beramā vate 
  • Esošs siltumizolācijas slānis 
  • Iekšpuses melnie griesti 
  • Iekšējā virsma

Virs vates noteikti jāatstāj brīva vieta (vismaz 100 mm), lai nodrošinātu ventilāciju ar ārā gaisu.

Elastīgu plākšņu izmantošana ir efektīvs jumta izolācijas papildināšanas paņēmiens. Vēja novadīšanas plāksne nodrošina ventilāciju aukstajos bēniņos un padara ārsienas un jumta savienojumu vēja necaurlaidīgu.

Pārseguma sijas, aukstie bēniņi (ēku renovācija) 
  • PAROC eXtra 
  • Esoša siltumizolācijas pildījums 
  • Iekšpuses melnie griesti 
  • Iekšējā virsma

Virs vates noteikti jāatstāj brīva vieta (vismaz 100 mm), lai nodrošinātu ventilāciju ar ārā gaisu.

 

Papildu siltumizolācijas ietekme uz mitrumu konstrukcijā

Piemērs: 150 mm biezs akmens vates slānis uz 200 mm biezas vecas esošas izolācijas bēniņos. Kad āra temperatūra ir -10ºC, vecās izolācijas temperatūra zem papildu izolācijas palielinās līdz +8ºC, kamēr tās relatīvais mitrums samazinās no 85% līdz 30%. Tas nozīmē, ka vecais siltumizolācijas slānis izžūst un jaunā akmens vates siltumizolācija veido ugunsdrošu slāni virs esošās ugunsnedrošās izolācijas ja tās , piemēram, ir no zāģuskaidām.