Slīpu mansarda jumta siltumizolācija spāru līmenī (siltie bēniņi) ļauj maksimāli izmantot jumta telpu gan jaunās, gan renovētās saimniecības un dzīvojamās ēkās. Pat tad, ja bēniņi nav uzreiz piemēroti izmantošanai, aukstas bēniņu telpas pārvēršana par siltu dzīvojamo telpu ir samērā vienkāršs un lēts pasākums.

Lai aukstos bēniņos ierīkotu jaunas dzīvojamās telpas, parasti ir nepieciešama būvatļauja. Siltumizolācijas biezums ir atkarīgs no pieejamās telpas augstuma. Plānojot siltumizolācijas ierīkošanu, nodrošiniet pietiekamu jumta ventilāciju. Tāpat apsveriet iespēju ierīkot labāku skaņas izolāciju bēniņu grīdā. Ierīkojot siltumizolāciju, nodrošiniet gaisa blīvējumu, lai novērstu termiskos tiltiņus un mitruma kondensāciju. Jaunās zema enerģijas patēriņa mājās ir ieteicams 450 mm bieza jumta griestu siltumizolācijas slānis.

Nedegošā PAROC akmens vate starp spārēm arī uzlabo akustiku zem jumta. Šo darbu viegli varat veikt patstāvīgi, izpildot Paroc instrukcijas un piemērojot to prasības savai ēkai.

Jumta spāres, siltie bēniņi
  • Atstarpinātājs / PAROC WAS 25t 
  • PAROC eXtra 
  • Tvaika barjera 
  • Ģipškartona plātne  

Galvenais par bēniņu telpas izbūvi 

  1. Pēc iespējas labāk blīvēta iekšējā virsma 
  2. Vēja aizsardzība sienas virsmā un slīpajā daļā 
  3. 50–100 mm ventilācijas sprauga 
  4. Pareiza ventilācija korē