Montāžas vadlīnijas ventilējamām fasādēm

Ventilējamas fasādes: mūra siena

Cieši piestipriniet plāksnes pie mūra sienas. Izmantojiet vienu PAROC WAS 35t slāni vai vairākus PAROC eXtra un PAROC WAS 35t vai PAROC Cortex slāņus.

Uzstādiet PAROC eXtra un PAROC Cortex siltumizolāciju , izmantojot mehāniskos stiprinājumus. Izvēlieties stiprinājumus atbilstoši masīvās sienas raksturlielumiem. Ielieciet stiprinājumus mūrēšanas laikā vai vienlaikus ar siltumizolācijas plāksnēm.

Lai uzstādītu stiprinājumus ar PAROC WAS 35t vai PAROC Cortex plāksni, izurbiet 35–40 mm dziļu caurumu ar Ø 6 mm cauri plāksnei mūra sienā. Ielieciet nerūsējošā tērauda stiprinājumu urbumā un un izvērsiet enkuru mūra sienā, izmantojot punktsiti. Uzspiediet paplāksni uz stiprinājuma, lai PAROC Cortex plāksne būtu stingri piestiprināta pie konstrukcijas. Parasti ir vajadzīgi četri stiprinājumi. Stūros, kā arī ap logiem un durvīm vajag vairāk stiprinājumu.

Kad vairākos slāņos ir ielikta PAROC eXtra un PAROC Cortex siltumizolācija, uzspiediet PAROC eXtra plāksnes uz stiprinājumiem, kas uzstādīti ķieģeļu mūrēšanas laikā. Mazliet iegrieziet PAROC Cortex pārklājumā, lai dabūtu stiprinājumus cauri pārklājumam un atvieglinātu PAROC Cortex plākšņu instalāciju. Uzspiediet paplāksnes uz stiprinājumiem, lai stingri piestiprinātu siltumizolāciju pie mūra.

Gaisa necaurlaidības nodrošināšanai ārējos stūros izmantojiet plato stūra lenti PAROC XST 021. Noblīvējiet plākšņu savienojumus ar lenti PAROC XST 020.

Koka karkasa sienas

(+ 50 mm režģis iekšpusē, vēja aizsargplāksne)

Lai izolācija piepildītu visu telpu, piegrieziet PAROC eXtra plāksnes par 2–5 mm platākas.

Ielieciet PAROC eXtra plāksnes koka karkasā. Izmantojiet veselas plāksnes un rūpīgi izolējiet malās. Blīvējiet savienojumus ap logiem un durvīm ar blīvlenti PAROC XSI 006. Izmantojot naža asmeni, pilnīgi pieblīvējiet visas spraugas koka karkasā.

Ievērojiet! Ja PAROC eXtra plāksnes uzstāda pēc vēja aizsargplāksnēm (piemēram, PAROC WAS 25t, PAROC WAS35t, PAROC Cortex), tad ir iespējami noapaļoti stūri/malas, kas draud ar siltuma zudumiem.

Koka karkasa sienas   Lai fasādes apšuvums būtu stingri piestiprināts, pienaglojiet horizontālus šķēršus karkasa augšā un apakšā un nodrošiniet režģojumu ap logiem un durvīm.
 Koka karkasa sienas

Koka karkasa ārpusē uzstādiet vēja aizsargplāksnes (PAROC WAS 25t PAROC WAS35t vai PAROC Cortex), lai pārklājums būtu uz āru. Uzstādiet plāksnes ar sadures savienojumiem. Provizoriski piestipriniet ar naglām vai ar skrūvēm un paplāksnēm (5–6 uz vienu plāksni).

Ja PAROC Cortex izmantojat kā vēja aizsargplāksnes, tad ārējos stūros lietojiet plato stūra lenti PAROC XST 021. Tāpat noblīvējiet plākšņu savienojumus ar lenti PAROC XST 020. 

 Koka karkasa sienas Pēc visu vēja aizsardzības plākšņu uzstādīšanas uz sienas piebīdiet atstarpinātājus apmēram 600 mm atstatumā (atkarībā no koka karkasa).
 Koka karkasa sienas Ja ārpusē uzstādāt horizontālu apšuvumu, tad pienaglojiet vertikālu režģa apšuvumu cauri distanceriem- atstarpinātājiem PAROC XFP 001.
 Koka karkasa sienas Ja uzstādāt vertikālu apšuvumu, tad vispirms pienaglojiet vertikālu koka karkasa apšuvumu, bet pēc tam – horizontālu. 

Pabeidziet fasādes apstrādi.
  Piestipriniet tvaika barjeru PAROC XMV 020 koka karkasa iekšpusē. Paroc ieteic ierīkot koka karkasu 50–100 mm uz iekšu no tvaika barjeras. (tas atkarīgs no kopējā siltumizolācijas biezuma) Visas elektriskās instalācijas var ierīkot šajā telpā, nepārraujot tvaika barjeru. Karkass var būt vai nu vertikāls, vai horizontāls.
 eXtra Instalacija

Pēc elektriskās instalācijas ierīkošanas rūpīgi uzstādiet PAROC eXtra plāksnes, kas ir 2–5 mm platākas par karkasa attālumiem gaismā.

Beigās pielieciet ģipškartona plātnes un veiciet galīgo telpas sienu apdari.
Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām. 


 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām Noņemiet veco fasādes apšuvumu un vēja aizsardzības plāksni. Noblīvējiet spraugas, salabojiet pelējuma vai mitruma sabojātas konstrukcijas daļas. 
 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām Lai fasādes paneļi būtu stingri piestiprināti, pienaglojiet horizontālus šķēršus fasādes augšā un apakšā un nodrošiniet režģojumu ap logiem un durvīm.
 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām Koka karkasa ārpusē uzstādiet vēja aizsargplāksnes (PAROC WAS 25t, PAROC WAS 35t vai PAROC Cortex) ar pārklājumu uz āru. Uzstādiet plāksnes ar sadures savienojumiem. Provizoriski piestipriniet ar naglām vai ar skrūvēm un paplāksnēm (5–6 uz vienu plāksni).
 Veja aizsargplaksnes Ja PAROC Cortex izmantojat kā vēja aizsargplāksnes, tad ārējos stūros lietojiet plato stūra lenti PAROC XST 021. Tāpat noblīvējiet plākšņu savienojumus ar lenti PAROC XST 020.
 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām Pēc visu vēja aizsardzības plākšņu uzstādīšanas uz sienas piebīdiet atstarpinātājus apmēram 600 mm atstatumā (atkarībā no koka karkasa). Augstākā distanceru atstarpinātāju rinda nedrīkst būt vairāk nekā 200 mm zem sienas un jumta savienojuma.
 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām Ja ārpusē uzstādāt horizontālu apšuvumu, tad pienaglojiet vertikālu režģa apšuvumu cauri distanceriem atstarpinātājiem PAROC XFP 001.
 Izolācijas papildināšana ārpusē uz koka karkasa, kas izolēts ar minerālvati vai zāģskaidām

Ja uzstādāt vertikālu apšuvumu, tad vispirms pienaglojiet vertikālu koka karkasa režģa apšuvumu, bet pēc tam – horizontālu.

Pabeidziet fasādes apstrādi.


Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Tā kā uzlabotās izolācijas dēļ siltums vairs neiekļūst sienā no iekšas, ārsiena ilgāk var palikt sasalusi. Ja jūsu mājai ir pret salu jutīga fasāde, piemēram, ar vecu apmetumu, tad pirms izolācijas ierīkošanas konsultējieties ar speciālistu (piemēram, ar pašvaldības būvinspektoru vai ar savu būvmateriālu piegādātāju).

Aplūkotajā procedūrā parasti ir nepieciešams ievilkt jaunus elektrības vadus, uzstādīt jaunas caurules un pārvietot vecās, tādēļ nolīgstiet elektriķi un santehniķi šiem darbiem.

Noskaidrojiet, kas atrodas vecajās konstrukcijās. Pārbaudiet, vai ārsienās ir tvaika barjera un vai tā ir vesela un stingri piestiprināta pie griestiem un pie grīdas.

Papildinot siltumizolāciju iekšpusē, ne vairāk kā trešā daļa visas sienas konstrukcijas siltumizolācijas var atrasties uz iekšu no tvaika barjeras.

 Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Noņemiet logu un durvju seglīstes un izņemiet aplodas. Pārbaudiet vecās ārsienas konstrukciju un stāvokli. Izņemiet gaisa/tvaika barjeru, ja tā ir sliktā stāvoklī vai vecās konstrukcijas izolācijas iespējas neatbilst augstāk minētajam noteikumam par vienu trešdaļu. Izņemiet visus gaisa necaurlaidīgos slāņus.

 Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Uzstādiet karkasa režģojumu ap logiem un durvīm. Ja vēlaties, lai logus vai durvis var atvērt vairāk nekā 90° leņķī, novietojiet režģojumu mazliet tālāk no karkasa. Noblīvējiet savienojumus ap logiem un durvīm ar blīvlenti PAROC XSI 006.

 Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Piestipriniet režģi pie sienām, grīdas un griestiem un nodrošiniet to stūros. Neaizmirstiet izolēt stūrus. Piestipriniet vertikālus šķēršus pie sienas ar attālumu starp karkasa asīm cc600 mm.

Uzstādiet PAROC eXtra plāksnes starp šķēršiem. Nav ieteicams izmantot mazus gabalus (< 200 mm).

 

 Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Ierīkojiet PAROC XMV 020 tvaika barjeru, ja pirms tam tvaika barjeru izņēmāt. Izveidojiet vismaz 200 mm pārlaidumus un noblīvējiet savienojumus ar PAROC XST 020 lenti. Logu un durvju blīvēšanai izmantojiet speciāla formāta PAROC XMV 002. Lai sienu un griestu stūri būtu gaisa necaurlaidīgi, blīvējiet tos ar PAROC XMW 003.

Rūpīgi blīvējiet kontaktligzdas ar PAROC XST 020 lenti. Ventilācijas atveres blīvējiet ar elastīgo PAROC XST 100.

 

 Papildu izolācija ārsienām no iekšējās puses

Uzstādiet galīgās apdares slāni – ģipškartona plātnes vai tml. Izveidojiet caurumus kontaktligzdām un ventilācijas atverēm. Beigās sienas apmetiet, nokrāsojiet un aplīmējiet ar tapetēm. Piestipriniet logu un durvju seglīstes.