Lēzenā jumta ierīkošana

Pirms hidroizolācijas vai izolācijas plākšņu uzstādīšanas novāciet no atbalsta konstrukcijas ūdeni, sniegu vai gružus. Atbalsta konstrukcijai ir jābūt gludai un līdzenai.

Apstrāde, glabāšana un iepakošana

Paroc piegādā plātnes un plāksnes uz vienreiz lietojamām koka paletēm vai uz akmens vates balstiem, ko ir paredzēts pārvietot ar dakšas iekrāvēju. Šīm paletēm ir nepieciešama līdzena pamatne. Iepakojuma materiāls ir elastīga plēve, tāpēc paletes var glabāt ārpus telpām bez papildu segšanas. Atvērtas pakas ir jāapsedz, lai tās pasargātu no lietus un vēja.

Palešu novietošana uz jumta

Jumta izolācijas paletes parasti ir diezgan smagas (500– 600 kg), tāpēc tās uz jumta jānovieto tādā veidā, lai nesabojātu jumta konstrukciju. Izvēlieties vietu paletēm ar tādu aprēķinu, lai izolācijas ierīkošanas laikā tās nevajadzētu pārvietot. Ja paletes pārvietojat, tad izmantojiet dakšas pacēlāju ar īpašu cēlējdakšu vai pacelšanas cilpām. Paletes nav ieteicams novietot uz izolēta jumta.

Uzstādīšana

Uzstādot izolāciju, strādājiet rūpīgi. Starp plāksnēm vai izolācijas slāņiem nedrīkst būt spraugas. Centieties izvairīties no četru plāksnes stūru savienojuma veidošanas. Gādājiet, lai izolācijas slāņos savienojumi būtu nobīdīti. Divu slāņu izolācijai ierīkojiet otro slāni uzreiz pēc pirmā slāņa ierīkošanas. Ierīkojot izolāciju ar gropēm (Paroc Air), rīkojieties saskaņā ar atsevišķo jumta izolēšanas plānu.

 
Lēzenā jumta ierīkošana

Ierīkojiet hidroizolācijas slāni uzreiz pēc izolācijas ielikšanas vai pa nakti apklājiet izolēto virsmu. Vaļējā akmens vates izolācijā ātri izžūst mitrums, kas tur nonācis izolācijas ierīkošanas laikā. Izolācijas plāksnes ar gropēm nodrošina ātru izžūšanu.

 
 Lēzenā jumta ierīkošana

 

Izolācijas plāksnes uz jumta pārvietojiet ar ratiņiem, kam ir gumijas riteņi. Ar plāksni var rīkoties viens cilvēks. Izolācijas plāksnes var piegriezt ar rokas zāģi vai ar nazi. Caurumus varat izgriezt ar nazi.

Klājot jumta slīpes un ierīkojot drenāžas gropju ķīļus, rīkojieties saskaņā ar zīmējumiem, kas ir līdzi plāksnēm vai mūsu bukletos.

Pēc iespējas mazāk staigājiet pa jumtu izolācijas ierīkošanas laikā. Ja tomēr nepieciešams daudz staigāt, tad ierīkojiet vai nu pagaidu, vai arī pastāvīgas laipas.

Mehāniskie stiprinājumi

Vēja slodzes un citu jumta konstrukcijas slodžu dēļ mehāniski piestipriniet jumta hidroizolāciju un izolācijas slāņus pie atbalsta konstrukcijas. Vajadzības gadījumā piestipriniet siltumizolāciju ar atsevišķiem stiprinājumiem, lai novērstu izolācijas kustības uzstādīšanas laikā. Mehāniskajiem stiprinājumiem ir jābūt nerūsējošiem un atsperīgiem.

 
Lēzenā jumta ierīkošana