Mehāniskā pretestība un stabilitāte

Viena no Būvizstrādājumu regulas (BR) Darbu veikšanas pamatprasībām ir mehāniskā pretestība un stabilitāte (Skaidrojošais dokuments Nr. 1). Ēkas komponentu tehniskie parametri tiek noteikti saskaņā ar Eirokodeksu 1990: 2002, Konstrukciju projektēšanas pamatprincipi. 

Mehāniskā pretestība un stabilitāte attiecas uz visas ēkas stabilitāti. Celtniecības projektā tiek apsvērta pamatslodze, īslaicīga slodze, vēja slodze, sniega segas slodze un zemestrīces slodze.

Prasības attiecībā uz siltumizolācijas mehānisko stiprību ir atkarīgas no tās pielietojuma. Speciālam pielietojumam paredzēto produktu CE marķējumā tiek pārbaudītas un iekļautas nepieciešamās mehāniskās stiprības īpašības. Prasības attiecībā uz ēku mehānisko stiprības līmeni ir noteiktas attiecīgās valsts būvnoteikumos.

Vairāk informācijas >>

http://ec.europa.eu/growth/sectors/construction/product-regulation/

PAROC akmens vatei ir lieliskas mehāniskās īpašības

Akmens vate ir ļoti efektīvs materiāls, pateicoties tā unikālajai struktūrai, kas nodrošina labu pretestību pret mehānisku iedarbību. Atkarībā no šķiedru virziena, mēs varam piedāvāt dažādus produktus ar dažādām mehāniskajām īpašībām.

 

PAROC akmens vate ir izturīga siltumizolācija

Akmens vate ir neorganisks materiāls, kas saglabā savu formu un izmērus visos apstākļos. Tādējādi, tai piemīt lieliska mehānisko īpašību izturība, un slodzes nestspējas samazināšanās tās izmantošanas laikā ir ļoti neliela.