Paroc akmens vate ir energoefektīva

energy-efficient-main-image

Siltumizolācija uzlabo energoefektivitāti

Eiropas Savienībā ēkas patērē aptuveni 40% no visas enerģijas. Enerģijas krīzē svarīgs ir jautājums: kā mēs varētu samazināt enerģijas patēriņu? Vienkārša atbilde: uzlabojot ēku energoefektivitāti ar labāku siltumizolāciju, jo tādējādi iespējams ievērojami samazināt apkurei un dzesēšanai nepieciešamo enerģiju, atbrīvot enerģijas daudzumu vispārējai lietošanai sabiedrībā un mazinot enerģijas krīzi.

EE_numbers_1

Renovācijai ir milzīgs potenciāls

Eiropas Savienība ir noteikusi mērķi līdz 2050. gadam panākt vidi, kas nerada nekādas pārmaiņas klimatā. 2050. gadā joprojām tiks izmantotas vairāk nekā 85% mūsdienu ēku, un 75% no tām pašlaik nav energoefektīvas.

Siltinot un tādējādi uzlabojot šo nesiltināto ēku energoefektivitāti, mēs varētu samazināt enerģijas gala pieprasījumu no ēku sektora par 45%.

EE_numbers_2

Renovācija praktiski pati atmaksājas

Salīdzinājumā ar citām metodēm – saules paneļiem, ģeotermālo siltumu – siltumizolācija bieži vien ir visrentablākais veids, kā palielināt energoefektivitāti un samazināt rēķinus par enerģiju. Papildus enerģijas rēķinu samazināšanai uzlabota siltumizolācijas spēja sniedz labāku dzīves komfortu, jo tā samazina nevēlamus skaņas trokšņus un uztur telpas temperatūru vēlamajā līmenī.

Būtībā, jo augstākas ir enerģijas cenas, jo īsāks ir atmaksāšanās laiks jaunam siltumizolācijas risinājumam tādās konstrukcijās kā bēniņi, jumti vai sienas. Atsevišķos gadījumos ietaupījumi ir tik būtiski, ka investīcijas iespējams finansēt ar naudu, kas iepriekš tika tērēta rēķiniem par enerģiju.

Rūpnieciskajai siltumizolācijai enerģētiskās renovācijas atmaksāšanās laiks arī var būt ārkārtīgi īss. EiiF pētījums liecina, ka rūpnieciskās siltumizolācijas uzlabošanas atmaksāšanās laiks vidēji ir tikai 2 gadi vai dažreiz tikai daži mēneši.

EE_numbers_3

Siltināšana samazina ēku CO2 izmešus

Ēku energoefektivitātes uzlabošanas priekšrocības neaprobežojas tikai ar mazākiem enerģijas rēķiniem. Mazāks enerģijas patēriņš ēku sildīšanai un dzesēšanai nozīmē arī mazākas CO2 emisijas.

Patiesībā neefektīvi siltinātu ēku pareiza siltināšana ES varētu samazināt CO2 emisijas par 204 miljoniem tonnu katru gadu. Tas ir līdzvērtīgi tam, ja vienu gadu satiksmē nepiedalītos 43 miljoni automobiļu.

EE_numbers_4

Energoefektivitāte ar 100% atjaunīgo elektroenerģiju

Katra mūsu ražotā akmens vates siltumizolācija var samazināt ēkas CO2 emisijas visā tās kalpošanas laikā. Taču vienlaikus mēs pastāvīgi ieviešam inovācijas, lai vēl vairāk samazinātu mūsu izstrādājumu radīto ietekmi uz vidi.

Akmens vates ražošanā energoietilpīgākais process ir akmeņu kausēšana. Mūsu elektriskās kausēšanas ražošanas līnijās Somijā un Polijā mēs izmantojam elektrisko kausēšanu, kas darbojas ar 100% atjaunīgo elektroenerģiju. Tādējādi kausēšanas procesā radītās emisijas tiek samazinātas par 80%, salīdzinot ar iekārtām , kur akmens kausēšanu veic ar koksa palīdzību. 2022. gadā mēs spējām samazināt mūsu ražošanas procesa CO2 emisijas Eiropā par 30%, salīdzinot ar 2018. gadu.

EE-numbers_5

Enerģētiskās renovācijas piemērs: Fogdetorp, Sweden

Renovācija ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu par 60%.

Siltumizolācija ne tikai veicina energoefektivitāti, bet arī samazina apkures izmaksas.

Sākumpunkts

Fogdetorp ir liels dzīvojamo mājokļu kooperatīvs Sēderteljē, Zviedrijā ar 378 dzīvokļiem, kas sadalīti deviņās ēkās, kas celtas no 1967. gada līdz 1968. gadam. No 2018. gada līdz 2021. gadam tika veikta plaša īpašumu renovācija. Ēku ventilācija bija nepietiekama, un bojātie logi, fasādes un balkoni bija sasnieguši sava tehniskās kalpošanas laika beigas. Renovācijas mērķis bija samazināt enerģijas patēriņu par 60%, samazināt CO2 izmešus un uzlabot dzīves vidi.

Paveiktais darbs

Ēkas tika siltinātas ar PAROC® akmens vati, kas ne tikai veicina energoefektivitāti, bet arī samazina apkures izmaksas un uzlabo dzīves komfortu. Fasādes tika atjaunotas, izmantojot SmartFront metodi ar PAROC® Smartfront un PAROC® Fatio Plus. Ēku ārsienām tika veikta papildu siltināšana, kas nozīmēja, ka netika zaudētas dzīvokļu platības un iedzīvotāju ikdiena dzīvokļos tika ietekmēta vien minimāli. Iekšējā siltumizolācijas slānī tika montēti jauni gaisvadi, kas savienoti ar ventilācijas kameru un rekuperāciju iekārtu bēniņu stāvā.

Rezultāts

Renovācija tika nominēta balvai Gada fasāde 2022 (Årets Fasad) Zviedrijā. Papildu siltumizolācija nodrošina mājoklim mazāku enerģijas patēriņu, CO2 emisijas un apkures izmaksas. Papildu siltumizolācija arī slāpē ārējos trokšņus un padara iekštelpu temperatūru stabilāku, jo tagad tā ir mazāk jutīga pret pēkšņām temperatūras izmaiņām ārā.

Papildu enerģētiskās renovācijas piemēri pieejami šeit.

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

 

Mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.

Sazinieties ar mūsu ilgtspējas ekspertiem!

PAROC-Lana-616