Pārbaude sistēmas

Pārbaude ar infrasarkanā starojuma metodi

Pārbaudes ar infrasarkanā starojuma metodi strauji kļūst par ēku pārbaudes normu. Izmantojot atbilstošus instrumentus un apmācību, būvinspektori var gandrīz pilnībā novērst enerģijas zudumu, kas radies neefektīvas vai sliktas konstrukcijas dēļ. Pārbaudes ar infrasarkanā starojuma metodi palīdz samazināt ēkas ogļskābās gāzes emisijas, aizsargājot ne tikai apkārtējo vidi, bet arī samazinot enerģijas izmaksas, vienlaikus palielinot drošību, produktivitāti un energoefektivitāti.

Pārbaudes ar infrasarkanā starojuma metodi detalizēti parāda enerģijas noplūdi visā mājā vai kādā citā īpašumā. Visa ēka tiek pārbaudīta, izmantojot termālā infrasarkanā starojuma attēlveidošanu, lai konstatētu gaisa noplūdi, izolācijas trūkumu vai slikti izolētās vietas grīdā, griestos vai sienās. Pārbaudes veicēji sagatavo detalizētu rakstisku ziņojumu, kurā parādītas vietas, kurās konstatētas problēmas, pievienojot ieteikumus par to, kas darāms, lai novērstu katru problēmu. Vairumā gadījumu tas ļaus samazināt enerģijas patēriņu un apkures un dzesēšanas izmaksas.

Termālā infrasarkanā starojuma attēlveidošana ir kļuvusi par efektīvu metodi energoauditu veikšanai gan dzīvojamajās, gan komerciālajās ēkās. Infrasarkano staru kamera spēj parādīt siltumu kā vizuālu attēlu, ļaujot viegli noteikt vietas, kur notiek enerģijas zudums. Šie attēli tiek iekļauti energoaudita ziņojumā, ļaujot blakus salīdzināt telpu standarta attēlus un termālās attēlveidošanas attēlus, lai lasītājs varētu redzēt, kur tieši notiek enerģijas zudums.

Termālā infrasarkanā starojuma attēlveidošana palīdz atklāt vairākas izplatītas enerģijas problēmas. Pienācīga siltumizolācija ēkās ir svarīgs faktors, kas nodrošina siltuma komfortu tās iemītniekiem. Izolācija samazina nevēlamo siltuma zuduma vai pieauguma apjomu, un var samazināt apkures un dzesēšanas sistēmu enerģijas pieprasījumu. Zemāk ievietotajā infrasarkanā starojuma attēlā ir redzamas vietas, kur griestos nav izolācijas, kamēr digitālajā attēlā labajā pusē nav redzamas nekādas problēmas.

Termālā infrasarkanāFoto

Vēl viena būtiska problēma, ko var atklāt infrasarkanā starojuma attēlā, ir gaisa noplūde. Tas notiek, ja āra gaiss pa plaisām un spraugām nekontrolēti iekļūst ēkā. Hermetizējot šādas plaisas un spraugas savā mājā, jūs varat būtiski samazināt apkures un dzesēšanas izmaksas, uzlabot ēkas dzīves ilgumu un radīt veselīgāku vidi telpās.

Termālā infrasarkanāFoto

 

Hermētiskuma mērījumi

Lai noskaidrotu, vai jaunā ēka ir pienācīgi hermetizēta, ir jāveic pārbaude ar paaugstinātu spiedienu. Šī pārbaude ir jāveic pirms tiek uzklāti hermētiskie slāņi un kamēr vēl ir iespējams kaut ko darīt, lai hermetizētu jebkādas noplūdes vietas. Veiciet gaisa caurplūdes spiediena testu, lai pārbaudītu ēkas hermētiskumu un gaisa infiltrāciju. Izmantojiet cauruļvadu pūsmas ventilatoru, lai pārbaudītu ēkas HVAC sistēmu un atklātu gaisa noplūdes cauruļvadu sistēmā.

 
Hermētiskuma mērījumi