Paroc® Protection

PAROC® akmens vates izstrādajumi aizsargā pret uguni un mitrumu.

PAROC® PROTECTION ir mūsu koncepcija Ziemeļvalstīs izstrādātajai akmens vatei, kas ir materiāls, kam piemīt izcilas uguns un mitruma aizsardzības īpašības. Mājai, kurā izmantota PAROC® akmens vates izolācija, ir paaugstināta aizsardzība pret mitrumu. Akmens vate ne pārāk labi absorbē ūdeni un, tās augstās tvaika caurlaidības dēļ, tā ātri izžūst, ja ir nonākusi kontaktā ar ūdeni. PAROC® akmens vates izolācija ir nedegoša, un tāpēc tā Eiropā ir klasificēta kā A1 klases materiāls. 

Paroc Protection kalta ugunsdrošība Akmenī kalta ugunsdrošība 

Ja izcēlies ugunsgrēks, laika faktors ir izšķirošs – laiks, lai izglābtu cilvēkus un saglabātu materiālās vērtības, laiks, lai ierobežotu uguns izplatīšanos. Veicot izolācijas materiālu izvēli, jāņem vērā sekojoši fakti:

Akmens vate tiek izgatavota no iežiem, kuri nedeg un neaizdegas. Tādēļ akmens vate neveicina uguns izplatīšanos, bet gan aizsargā no tās. Daži akmens vates izstrādājumi spēj izturēt uguns iedarbību pilnas četras stundas pirms materiāls tiek bojāts. Augstā akmens vates karstumizturība padara to par nepārprotamu izvēli projektos, kur svarīga ugunsdrošība. Šī izvēle ietekmē arī ēkas apdrošināšanas izmaksas. Lai iegūtu papildus informāciju, sazinieties ar savu apdrošināšanas kompāniju.

PAROC akmens vate ir nedegoša un tādēļ klasificēta kā A1 klases materiāls. Tā var tikt izmantota visās konstrukcijās – no starpsienām līdz slīpētām virsmām un bēniņiem vai lēzeniem jumtiem. Akmens vate novērš iespējamā ugunsgrēka izplatīšanos.

Starpsiena ar parastajām ģipškartona plāksnēm no abām pusēm un 100 mm biezām akmens vates plāksnēm var izturēt uguns iedarbību 60 minūtes. Lai izpildītu atbilstošās prasības ar cita veida izolācijas

Paroc Protection pret mitrumuAkmens pret mitrumu 

Visas ēkas ir pakļautas mitruma ietekmei. Tas iesūcas tādās vietās, kur tam nav jābūt un izraisa neparedzētas problēmas. Ir labi zināms, ka, mitrumam uzkrājoties ēkas konstrukcijā, tas rada labvēlīgu vidi gan pelējuma sēnītes attīstībai, gan nepatīkamu smaku izplatībai, un tas tiešā veidā ietekmē ēkas iemītnieku veselību un komfortu.

Tāpat labi zināms, ka mitrums ir galvenais ēkas konstrukcijas un tajā izmantoto materiālu bojājumu iemesls – faktors, kas apdraud gan ekonomisko, gan funkcionālo ēkas aspektu.

Veicot būvniecības darbus, izolācijas izvēle ir ārkārtīgi svarīga. Jums ir divas iespējas: uzņemties risku, izmantojot izolācijas materiālu, kas uzkrāj mitrumu, vai nodrošināt konstrukcijas sausumu no paša sākuma. Akmens vatei ir augsta ūdens izgarojumu caurlaidība. Tas nozīmē, ka, ja apkure ir ieslēgta, mitrums iztvaikos tai cauri. Bet, ja akmens vate ir pakļauta ūdens iedarbībai, tā ļoti ātri izžūst. Akmens vate saglabā savas siltuma, skaņas izolācijas un uguns izolācijas īpašības pat tad, ja tā ir bijusi pakļauta mitruma ietekmei un pēc tam ižžuvusi.

Svarīgi, lai apmestajās fasādēs ar koka karksasu , komponenti un savienojumi būtu samontēti pareizi. Pētījumi, kurus veicis Zviedrijas Tehniskās izpētes institūts, parāda, ka akmens vate ir mazāk prasīga un sniedz daudz lielāku drošību nekā citi izolācijas veidi. Ja Jums ir ierobežoti līdzekļi, akmens vate ir labs risinājums būvniecībai. Tā palīdzēs jums izvairīties no riska nākotnē un liekām izmaksām par apmestajām fasādēm.

Sekojiet mūsu pēdējām ziņām par to, kā izvairīties no uguns un mitruma ietekmes ēkās.