PAROC® Energogudra māja

Paroc Energogudras mājas koncepcijā tiek doti padomi un norādes par to, ko Jūs varat darīt, lai samazinātu enerģijas patēriņu, būvējot jaunas mājas vai renovējot. Energogudrs risinājums nozīmē augstāku prasību ievērošanu salīdzinājumā ar parastajiem celtniecības normatīviem – tas ir labs ieguldījums nākotnē. Vēloties būvēt energogudri, atcerieties par PAROC® Energogudro māju.

Klimata izmaiņas – izaicinājums celtniecībai  

Zeme

Oglekļa dioksīds ir galvenā siltumnīcas gāze, kas rodas cilvēku darbības rezultātā. Pašreizējais oglekļa dioksīda līmenis atmosfērā ir augstāks nekā jebkad pēdējo 20 miljonu gadu laikā. Degizrakteņu degvielas, piemēram, ogles, nafta un dabas gāze, kas tiek izmantoti enerģijas ražošanā un transportā, ir galvenie emisiju avoti.

Tiek uzskatīts, ka klimata izmaiņas radīs ievērojamus izaicinājumus cilvēcei, sākot ar tuksnešu veidošanos, beidzot ar jūras līmeņa paaugstināšanos. Saistībā ar izmaiņām Golfa straumē varētu kristies temperatūra Baltijas jūras reģionā(1)

Tā kā ēkas ir atbildīgas par 40 procentiem no Eiropas ikgadējā enerģijas patēriņa(2), to energoefektivitātes uzlabošana ir ceļš uz emisiju samazināšanu. Jaunu ēku celtniecībā augstas kvalitātes siltumizolācijas uzstādīšana ir izmaksu ziņā visefektīvākais veids, kā samazināt enerģijas patēriņu(3).

Atsauces:
1. Bryden H et al, Slowing of the Atlantic meridional overturning circulation at 25° N. Nature 2005; 438.
2. Petersdorff C et al, Mitigation of CO2 Emissions from the Building Stock. Cologne: Ecofys, 2004; II.
3. Petersdorff C et al, Cost Effective Climate Protection in the Building Stock of the New EU Member States. Cologne: Ecofys, 2005; IV/V.

 

Energoefektivitāte – jaunākā tendence celtniecībā

Sieviete ar zīmējumu

Zemas enerģijas ēkas Eiropā tiek pētītas un būvētas kopš 20. gadsimta 70. gadiem un to skaits strauji pieaug. Pēdējā desmitgadas laikā ir uzbūvētas tūkstošiem tehnoloģiski attīstītas pasīvās ēkas. ES ir izdevusi direktīvu, kas nosaka, ka visas jaunās ēkas 2020. gada beigās būs gandrīz nulles enerģijas ēkas.

Lai uzbūvētu energoefektīvu ēku nav nepieciešamas jaunas tehniskās iemaņas, speciāls aprīkojums vai materiāli. Pat pasīvās ēkas var būvēt, izmantojot parastās celtniecības metodes. Tas attiecas gan uz jaunām ēkām, gan uz renovāciju. Vecās renovējamās ēkās mērķis ir uzlabot katra ēkas komponenta energoefektivitāti.

 

 

PAROC® Energogudras mājas koncepcija
- energoefektivitāte celtniecības risinājumos

Paroc ir energoefektivitātes eksperts un vadošais energoefektīvās izolācijas ražotājs un piegādātājs. PAROC Energogudra māja ir moderna, energoefektīva celtniecības koncepcija, kas balstīta uz Paroc uzkrāto pieredzi un zināšanām.

Mūsu mērķis ir parādīt būvniecības iestādēm, dizaineriem, arhitektiem, profesionāliem celtniekiem, izplatītājiem un māju īpašniekiem neapstrīdamās priekšrocības, ko sniedz energoefektīva ēka: omulīga un komfortabla dzīvošana, svaigs un veselīgs iekštelpu gaiss, samazinātas apkures enerģijas izmaksas un CO2 emisijas. PAROC Energogudra māja sniedz arī idejas, ieteikumus un instrukcijas par to, kā celt zemas enerģijas un pasīvās mājas, un piedāvā enerģijas optimizēšanas risinājumus renovētājiem. PAROC Energogudras mājas koncepcija

Koncepcijā pieejami četri energoefektīvi risinājumi: zema enerģijas patēriņa ēka, pasīvā ēka un papildus enerģiju ražojoša ēka, kā arī enerģijas patēriņa ziņā optimāli risinājumi ēku renovācijai. Tomēr papildus enerģiju ražojošas ēkas šobrīd ir retums. Energogudras mājas un risinājumi dot dažādas priekšrocības, tostarp izmaksu efektivitāti, komfortu un pozitīvu iespaidu uz vidi. Pasīvā ēka, ņemot vērā ēkas dzīves ciklu, bieži vien ir optimālais risinājums.

 

8 iemesli, kādēļ būvēt energogudri:

Energogudras Mājas ekonomijas dimensija

 

Ar energogudrām ēkām 25 gadu laikā var ietaupīt līdz pat EUR 50 000 (jaunas automašīnas cena) un tās var sasniegt pat par 30% augstāku atkārtotās pārdošanas cenu nekā standarta mājas.

 

Ēkas energoefektivitātes uzlabošana līdz pasīvajam līmenim prasa papildu ieguldījumu tikai 5%-10% apmērā, jo apkures sistēmas var tikt samazinātas vai arī pilnībā likvidētas.

Ievērojami zemākas dzīves cikla izmaksas

 

Energogudrā celtniecības projektā investīciju lēmumi tiek balstīti uz kopējām izmaksām, kas tiek aprēķinātas, pieskaitot celtniecības izmaksām enerģijas izmaksas visā ēkas dzīves cikla garumā.

Dzīves cikla izmaksu ziņā pasīvās ēkas ir uzskatāmas par optimālo ēku veidu.

 Passīvās ēkas Granbäck interjers

Vairāk nekā 80% savas dzīves cilvēki pavada telpās un trešdaļu no šī laika savās guļamistabās. Pateicoties rūpīgai siltumizolācijai, energogudrās mājās nav caurvēja un tās ir vienmērīgi siltas. Efektīva un kontrolēta ventilācija, hermētisks ēkas apvalks un zemu emisiju celtniecības materiāli nozīmē to, ka gaiss telpās vienmēr ir tīrs un svaigs.

Arkveida formas raksturs Pasīvai ēkai Somijā Paroc Lupaus 

Kā jebkura cita ēka, energogudra māja var tikt projektēta tā, lai atbilstu jūsu stilam un gaumei. Jūsu iztēle ir vienīgā robeža stilīgu un omulīgu interjeru radīšanas procesā.

 

Remontu un uzturēšanas darbi pasīvās ēkās ir samazināti, jo nav nepieciešama atsevišķa apkures sistēma. Turklāt mājā ir nepieciešams mazāks tehnisko iekārtu skaits – tas nozīmē, ka tiek patērēts mazāk enerģijas.

 Energogudras Mājas enerģijas patēriņa dimensija

Ir aprēķināts, ka enerģija, kas tiek patērēta ēkas dzīves cikla laikā, sastāda 80-90% no tās radītās slodzes uz vidi.

Energogudras ēkas ir ievērojami draudzīgākas videi. To sniegtais enerģijas ietaupījums norāda, cik svarīgu lomu spēlē māju īpašnieki, projektētāji un būvnieki, labākas nākotnes radīšanā nākošajām paaudzēm.  

Brogården, Alingsås Dzīvokļu ēka ar PAROC akmens vati, būvstrādnieki 

Energoefektivitātes sektors pastāvīgi aug, ģenerējot jaunas biznesa darbības iespējas un darbavietas. Tiks radītas jaunas inovācijas, būs nepieciešami energoefektivitātes speciālisti no projektētājiem līdz celtniekiem, un visa celtniecības nozare attīstīsies jaunā līmenī.

Lejupielādējiet mūsu brošūras par energogudru celtniecību

Noderīgas ārējās saites

Eiropas Siltumizolācijas Ražotāju Asociācija: Eurima

Meklēt Pasīvās Ēkas: European Passive Houses

VTT informācija par Pasīvām Ēkām , Somiski: VTT - Passive House

Vācijas Pasīvo Ēku Institūts: Passivhaus Institut

Pirmā Zviedru pasīvā ēkā pie Stokholmas: Passivhouse Granbäck

Izmēriet savu ekoloģisko nospiedumu: Ecological footprint

Sekojiet jaunākajām ziņām: