PAROC® Air™ - unikāls lēzenu jumtu ventilēšanas veids

Paroc Air
PAROC® Air™ ventilējamie jumti paaugstina drošību, kā arī dzīvokļu un silto jumtu skaņas izolāciju. Caur rievām izolācijā PAROC Air ļoti ātri ventilē un nosusina mitrumu, tādējādi ļaujot efektīvi un vienkārši izvairīties no mitruma ēkās.

Mitrums ēku konstrukcijās ir galvenais riska faktors, no kura būtu jāizvairās. Ja mitrums ēku konstrukcijās saglabājas ilgāku laiku, materiālā, kas ir saskarē ar akmens vati, var veidoties pelējums. Ventilējams, lēzens jumts samazina mitruma daudzumu jau būvniecības laikā, tādējādi var izvairīties no problēmām, kas saistītas ar mitruma uzkrāšanos un ātrāk nodot ēkas ekspluatācijā.

Kā PAROC® Air™ darbojas praksē

Ventilējamajā risinājumā tiek izmantota dabīgā gaisa plūsma, ar kuras palīdzību mitrums tiek ātri novirzīts no lēzenā jumta. Lai izvairītos no mitruma iesūkšanās no ārpuses lietus vai sniega veidā, izmantojiet parasto jumta membrānu. Lai aizsargātos no iekšējā mitrā gaisa, kas uzkrājies vai nokļuvis ēkas konstrukcijas iekšpusē būvniecības laikā, aptuveni 50 mm augstumā izolācijā ievietojiet tvaika barjeru, ko aizsargā apakšējā slāņa plāksne. Jumta struktūras nostiprināšana nodrošina līdzsvaru starp iekšējo un ārējo gaisa temperatūru, mitrumu un spiedienu.

Paroc Air risinājums - unikāls lēzenu jumtu ventilēšanas veids

NumberVējš iepūš gaisu rievās, virzienā uz platāko savienojošo jumta kores kanālu.

NumberIzmantojiet 50 mm akmens vates plāksni kā pamatu tvaika izolācijas montāžai un efektīvai funkcionēšanai.

NumberTvaika barjera veidota no plastikāta plēves vai kausējamā bituma ruļla, kas nepieļauj siltā gaisa pacelšanos un tā kondensēšanos uz virsējās hidroizolācijas membrānas. Pārliecinieties, ka tvaika barjerā un savienojumu vietās nav noplūdes. Noblīvējiet visus savienojumus un pārliecinieties, ka pārlaidums ir vismaz 200 mm liels, savādāk var izveidoties "skursteņa vilkmes efekts", kad mitrais gaiss tiek dzīts uz augšu un ziemā var sasalt. Tvaika barjera nodrošina arī labāku ventilācijas sistēmas darbību visā ēkā, jo tā novērš caurvēja rašanos. 

NumberRievota akmens vate ar augstu tvaika caurlaidību caur rievām izvada mitro gaisu uz ventilācijas kanāliem. Rievotā plāksne tiek likta ar rievām uz augšu!! Jumta pirmā slāņa akmens vates plāksnē ir iegrieztas 20 mm dziļas un 30 mm platas rievas, starp kurām ir 200 mm intervāls. Vietās, kur plāksnes saskaras ar jumta logiem vai ugunsdrošības atverēm, šķērsām pāri rievām tiek iegriezti savienojoši kanāli.

NumberPārliecinieties, ka platākais kores kanāls, kas tiek iegriezts ar roku uz vietas, ir 100 mm plats un 20 mm dziļš. Šis kanāls savieno rievas, kas iziet uz jumta ventilācijas kanāliem.

NumberIzmantojiet 20 mm biezu akmens vates virsējās kārtas plāksni, lai gaiss rievās būtu aptuveni par 5 grādiem siltāks nekā āra gaiss. Izmantojiet šo plāksni, lai izveidotu pamatni ārējai hidroizolācijas membrānai.  

NumberIzgrieziet caurumus plāksnē zem jumta vēdināšanas atverēm.  

NumberCaur metāla vai plastmasas jumta vēdināšanas atverēm (zemspiediena izvadiem) tiks izvadīts mitrais gaiss. Jumta ventilācijas atveres izvietojiet 6 - 8 m intervālā gar jumta kori un 10 - 12 m intervālā jumta sateknēs. Pārliecinieties, ka to diametrs ir vismaz 100 mm un augstums aptuveni 400 mm no jumta virsmas. 

Lasi vairāk

Mitrums ēkās var izraisīt:
- sliktu gaisa kvalitāti iekštelpās, kas ietekmē iemītnieku veselību un komfortu
- būvniecības materiālu un ēkas konstrukcijas bojājumus


Ventilated Roof research report

Somijas Tehniskās izpētes centra pētījuma atskaite par kritiskajiem tehniskajiem parametriem ventilējamos jumtos (pdf, 1 Mb) >>

PAROC Air risinājumam tiek izmantoti sekojoši izstrādājumi.

Jumta apakšslāņa un virsslāņa plāksnes ir nedegošs akmens vates materiāls, kuru izmanto kā slodzi nesošu siltumizolācijas slāni esošiem un jauniem lēzeniem jumtiem. Jumta siltumizolācijas plāksne ir izstrādāta, lai nodrošinātu ilgtspējīgu, izturīgu un ugunsdrošu pamatni noturīgajiem virsējiem izolācijas slāņiem, kā arī nesošā slāņa izolācijai renovējamos objektos. Atbilstošu jumta plāksni lēzeniem jumtiem jāizvēlas, vadoties pēc izstrādājuma mehāniskajām īpašībām un siltuma vadītspējas.

PAROC ROB 80

PAROC ROB 80

PAROC ROB 80 jumta plāksnes spiedes spriegums ir 80kPa, kas nozīmē, ka instalācijas un ekspluatācijas laikā plāksne var nest 8000 kg/m2 lielu slodzi.

 

 

 

PAROC ROS 30g

PAROC ROS 30g

PAROC ROS 30g spiedes spriegums ir 30 kPa, kas nozīmē, ka instalācijas un ekspluatācijas laikā plāksne var nest 3000 kg/m2 lielu slodzi. Tas nozīmē, ka tā ir piemērota parastai soļu slodzei. Uzstādīšanas laikā ventilācijas kanāliem plāksnes virsmā ir jāatrodas virzienā uz augšu. Šie kanāli nodrošina pastāvīgu, visas jumta konstrukcijas žāvēšanu.

PAROC ROS 30

PAROC ROS 30

PAROC ROS 30 plāksnes spiedes spriegums ir 30 kPa, kas nozīmē, ka instalācijas un ekspluatācijas laikā plāksne var nest 3000 kg/m2 lielu slodzi. Tas nozīmē, ka tā ir piemērota parastai slodzei.

 

 

PAROC XVR 001

PAROC XVR 001

Jumta vēdināšanas izvada ventilators tiek uzstādīts pie jumta kores vai sateknēs virs šķērsām iegrieztajām rievām izolācijā. Tas var būt arī ar izliektu apakšējo plāksni, lai piemērotos jumta slīpumam.