Gudrs ieguldījums

Pasaules Veselības organizācija konstatējusi, ka telpās mēs pavadām pat 90 procentus savas dzīves laika. Tāpēc mūsu dzīves kvalitāte lielā mērā ir atkarīga no iekštelpu mikroklimata. Mājas, biroji, bērnudārzi, skolas, viesnīcas, tirdzniecības centri, sporta un izklaides kompleksi mūsdienās jau ir kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Diezgan reti mēs aizdomājamies par šīm ēkām – vai tās ir kvalitatīvas un drošas, kā tās ietekmē mūsu veselību?

Ieguldījums ēku ugunsdrošībā, energoefektivitātē un skaņas izolācijā ir ilgtermiņa investīcija, kas sniedz komfortu, drošību un krietni samazina gan ēkas ekspluatācijas izmaksas, gan apkures rēķinus. 

Kāpēc izvēlēties PAROC akmens vati?

investīcija

Samazina apkures izmaksas 
Pareizi siltinot ēkas norobežojošās konstrukcijas ar PAROC akmens vati, palielināsiet ēkas energoefektivitāti un samazināsiet apkures izmaksas.

Vairāk komforta
Ēkās, kas ir pareizi apsiltinātas ar PAROC akmens vati, ir komfortabli dzīvot: nav caurvēja, ir klusi, mājīgi un silti.

Izolē skaņu
PAROC akmens vate pasargā no ārējiem trokšņiem, kā arī izolē skaņas ēkas iekšienē.

Sienas elpo
PAROC akmens vate nodrošina ūdens tvaiku caurlaidību, tāpēc sienas var elpot.

Nedeg
Siltinot ēkas ar nedegošo PAROC akmens vati, jūs samazināt ugunsgrēka risku.

Pievilcīga cena izcilajai PAROC akmens vates kvalitātei
Siltināšana, izmantojot PAROC akmens vati, rada vērtības, kuras ir ļoti svarīgas, lai gan grūti novērtējamas: labāku dzīves vidi, drošu un ilgmūžīgu mājokli.

Laika gaitā pārbaudīta Ziemeļvalstu pieredze
Ar saviem sarkanbalti svītrotajiem, izturīgajiem izolācijas risinājumiem jau desmitgadēm sargājam Ziemeļvalstu mājas, ēkas un konstrukcijas no bargām ziemām un ekstremāliem laika apstākļiem.

Dabas radīts, cilvēka pilnveidots
Akmens vates ražošanas tehnoloģiju cilvēkam pačukstējusi pati daba. Cilvēks to pilnveidoja un pielāgoja ēku izolācijai.

 

 

Samazina apkures izmaksas

Samazina apkures izmaksasDaudziem Latvijas iedzīvotājiem apkures izmaksas veido 20–30% no ienākumiem. Tātad apkures izdevumu samazināšana krietni samazinātu ekonomisko slogu.

Jauno vai modernizējamo ēku siltināšanas projektu mērķis ir objekta atbilstība vismaz normās paredzētajām energoefektivitātes prasībām. Pareizi siltinātas celtnes nepieciešams apsildīt mazāk, tāpēc samazinās gan apkures izmaksas, gan arī neatjaunojamā fosilā kurināmā patēriņš. Tādējādi ietaupās planētas energoresursi un mūsu apkārtne mazāk piesārņojas ar oglekļa savienojumiem, palēninot nevēlamās klimata pārmaiņas.

Visvairāk siltuma tiek zaudēts caur ārējām būvkonstrukcijām: sienām, grīdu, jumtu. Tāpēc to siltināšanas projektiem jāpievērš īpaša uzmanība: ārējo konstrukciju risinājumiem jābūt profesionāli izvēlētiem, ar aprēķinātu termoizolācijas slāņu biezumu. Ēkai jābūt ietērptai siltumizolācijas "kažokos"! Pareizi projektēta un izbūvēta ēku ārējo konstrukciju siltināšana samazina siltuma plūsmu caur sienām, tātad samazina siltuma padeves nepieciešamību un ēkas apkures izmaksas.

PAROC nepārtraukti uzlabo akmens vates produktus un energoefektīvu ēku ārējo konstrukciju risinājumus, piedalās energoefektīvu ēku projektu radīšanā un īstenošanā dažādās Eiropas valstīs, sadarbojas ar zinātniekiem, projektētājiem un celtniekiem, iegūtās zināšanas un pieredzi pielietojot Latvijas būvniecībā. Jaunu un modernizētu ēku siltināšana ar PAROC nodrošina efektīvu un ilgstošu siltumizolāciju, bet projektētājiem un celtniekiem piedāvā pastāvīgi atjaunotus ārējo konstrukciju siltināšanas risinājumus.

Lai iegūtu vairāk informācijas par energoefektivitāti >> 

 

Vairāk komforta

Vairāk komfortaMūsdienīga ēka ne tikai pasargā no aukstuma, karstuma, lietus, sniega, vēja vai trokšņa. Ēkas iekštelpās jārada cilvēku darbam un atpūtai komfortabli apstākļi, ko sauc par ēkas mikroklimatu. Ēkas mikroklimats veidojams un uzturams divējādi: apkures un ventilācijas sistēmas nodrošina iekštelpu gaisa temperatūru, mitrumu, gaisa apmaiņu. Tomēr iekšpusē esošie cilvēki nejutīsies labi, ja iekšējās būvkonstrukciju virsmas būs aukstas; iekštelpu temperatūra mainīsies atkarībā no ārējās gaisa temperatūras un vēja ātruma izmaiņām; telpas sakarsīs spīdot saulei; ēkas iemītniekus traucēs trokšņi, kas nāk no kaimiņu ēkām vai ārpuses.

Šīs problēmas iespējams atrisināt, pareizi izolējot ēkas ārējās konstrukcijas un iekšējās šķērssienas. Pareizi izvēloties PAROC rekomendētos siltināšanas risinājumus un kvalitatīvi siltinot ārējās ēku konstrukcijas ar akmens vates izstrādājumiem, māju iekšējo sienu temperatūra tikai nedaudz atšķirsies no iekštelpu gaisa temperatūras, iekštelpās nebūs caurvēja, neveidosies pelējums, bet akmens vates plāksnes labi slāpēs skaņu.

 

 

Izolē skaņu

Izolē skaņu

Viens no visstraujāk augošajiem vides piesārņojuma avotiem mūsdienās ir troksnis. Pilsētas transporta, sadzīves tehnikas, audio un video iekārtu radītā trokšņa līmenis pēdējo 15–20 gadu laikā ir palielinājies apmēram par 10 decibeliem. Cilvēka ausis to uztver kā divas reizes lielāku troksni nekā agrāk.
Pasaules Veselības organizācija norāda, ka troksnis traucē mūsu atpūtai un miegam, tas ietekmē arī mūsu koncentrēšanās spējas strādājot vai mācoties; cilvēki, kuri atrodas trokšņainā vidē, ir vieglāk aizkaitināmi, pasliktinās viņu garīgā veselība, attīstās hipertensija un sirds išēmiskā slimība. No trokšņus radošajām tehnoloģijām un tehnoloģiskā progresa atteikties un izvairīties ir grūti, tāpēc telpām, kurās cilvēki pavada dzīves lielāko daļu, vajadzētu būt labi izolētām no apkārt esošajiem trokšņiem un to avotiem, bet reverberācijas laikam telpās jābūt mazam.

Projektējot aizsardzību pret trokšņu ietekmi lai radītu telpu akustisko komfortu, jārisina skaņas izolācijas un slāpēšanas jautājumi. Efektīvai trokšņus slāpējošai konstrukcijai jābūt masīvai, porainai un daudzslāņainai. PAROC akmens vate ir porains materiāls, ko bieži izmanto daudzslāņu konstrukcijās. Ēku fasādēs un jumtos izmantotie PAROC akmens vates izstrādājumi pasargā telpas no ārējiem trokšņiem, bet iekšējās starpsienās un grīdās ievietotā akmens vate apslāpē ēkā radušos trokšņu izplatīšanos. PAROC akmens vate labi absorbē skaņu (skaņas absorbcijas koeficents α ir 1 - kas ir viens no labākajiem rādītājiem), tāpēc PAROC akmens vates skaņu absorbējošie sienu elementi un akustiskie griesti, izmantoti iekštelpās, samazina skaņas reverberācijas ilgumu un intensitāti.

Vairāk informācijas par skaņu >>

 

Sienas elpo

Sienas elpoMitrums ir viens no lielākajiem mājas ienaidniekiem. Iekļūstot ēkas konstrukcijās, tas sāk tās ārdīt. Šie procesi nav redzami ar neapbruņotu aci, tomēr tie ļoti slikti ietekmē ēkas ilgmūžību. Palielināts mitrums telpās slikti ietekmē arī mikroklimatu ēkas iekšpusē. Telpās var rasties pelējums, nepatīkamas smakas un citi veselībai bīstami faktori.

Tāpēc celtniecības izolācijas materiālu izvēle ir ļoti nozīmīga, lai nodrošinātu ēku ilgmūžību un veselīgu vidi mājoklī. PAROC akmens vatei piemīt lieliska ūdens tvaika caurlaidība. Tvaika caurlaidība nozīmē to, ka mitrums viegli iztvaiko cauri akmens vates kārtai un no pareizi uzstādītas konstrukcijas tiek novadīts prom. Šādas sienas sauc par elpojošām. Arī gadījumos, kad akmens vate tiek pakļauta mitrumam, mitrums ļoti ātri no tās iztvaiko un akmens vates plāksnes izžūst. Pat pēc saskares ar mitrumu, izžuvusī PAROC akmens vate saglabā visas siltumizolācijas, prettrokšņa aizsardzības un ugunsdrošības īpašības. Tāpēc akmens vates lietošana ēkas konstrukcijās ne tikai veido komfortablu vidi, bet arī ļauj izvairīties no neparedzētām ēkas remonta izmaksām mitruma dēļ.

 

Nedeg

Nedeg

Vide, kurā mēs dzīvojam, mainās ļoti ātri. Vietējos dabas materiālus nomaina sintētiskie polimēru produkti, lina aizkarus nomaina neilons, kaprons, arī lielākā daļa apģērbu ir no nedabiskām šķiedrām. Lieki būtu šeit ko bilst par sintētiskām mēbelēm, traukiem un tehniku. Atsaucoties uz organizācijas Fire Safe Europe (FSE) ugunsdrošības ziņojumu: "aizvadītā gadsimta 50-tajos gados vidējais laiks no uguns rašanās līdz straujam uguns izplatīšanās brīdim bija 15 minūtes. Pirms 25 gadiem šis laiks samazinājās līdz 5 minūtēm, bet tagad tās ir tikai 3 minūtes."

Izolācijas materiāli paši reti kļūst par uguns rašanās cēloni, bet izolācijas drošībai uzmanība ir jāpievērš tādēļ, lai samazinātu uguns rašanās un ugunsgrēku risku. Izmantojot nedegošus celtniecības materiālus, paaugstinās ēkas ugunsdrošība, savukārt, lietojot viegli uzliesmojošus celtniecības materiālus, tiks veicināta straujāka uguns izplatīšanās. Laiks ugunsgrēka gadījumā ir ļoti svarīgs faktors. Tas, cik daudz laika mums būs cilvēku un materiālo vērtību glābšanai, kā arī tas, cik daudz laika atliks, lai apturētu uguns izplatīšanos – ir vissvarīgākais.

PAROC akmens vati izgatavo no nedegoša materiāla – akmens. Gandrīz visi minerālvates veidi tiek klasificēti kā nedegoši materiāli, bet PAROC vatei ir raksturīga īpaši augsta kušanas temperatūra – ap 1000°C, tādēļ šīs vates konstrukcijas visilgāk pasargā no uguns ietekmes. Saskaņā ar ugunsdrošības klasifikāciju, vairums PAROC izstrādājumu bez pārklājuma pieder drošākajai, A1 klasei. Tieši tādēļ to var izmantot siltumizolācijai tādās konstrukcijās, kam ir ļoti stingras ugunsdrošības prasības.

Unikālās PAROC vates īpašības ļauj to izmantot būvju uguns aizsardzībai no pamatiem līdz pat jumtam. Zinātniskajās laboratorijās ir izstrādāti un pārbaudīti īpaši PAROC risinājumi metāla un dzelzsbetona konstrukciju uguns aizsardzībai.

Vairāk informācijas par uguni un ugunsgrēkiem >>

 

Pievilcīga cena izcilajai PAROC akmens vates kvalitātei

Mūsdienās bieži vien priekšroka tiek dota lētākajam siltumizolācijas veidam, nepievēršot uzmanību tā īpašībām un ticot, ka izvēlamies labāko variantu un ietaupām daudz naudas. PAROC akmens vate piedāvā vērtības, kas ir īpaši svarīgas un grūti izsakāmas naudas izteiksmē: labāku dzīves vidi, drošu un izturīgu mājokli.

Izmantojot PAROC, ēkas vai būves īpašnieks būs droši ieguldījis tās ugunsdrošībā, energoefektivitātē, skaņas izolācijā un ilgmūžībā. Tas ir gudrs ilgtermiņa ieguldījums, kas sniedz komfortu, drošību un krietnu ēkas uzturēšanas izmaksu samazinājumu.

 

Laika gaitā pārbaudīta Ziemeļvalstu pieredze

Laika gaitā pārbaudīta Ziemeļvalstu pieredze

PAROC ilgtspējīgie izolācijas risinājumi, kas atpazīstami pēc iepakojuma ar sarkanajām un baltajām svītrām, jau vairākas desmitgades pasargā Ziemeļvalstu ēkas un būves no bargām ziemām un ekstrēmiem apstākļiem. Vide, kurā dzīvojam, nepārtraukti mainās. Ekstrēmi apstākļi arvien biežāk kļūst sastopami visā pasaulē. Turklāt ēku novecošanās un straujā tehnoloģiju attīstība rada arvien augstākas prasības izolācijas risinājumiem. PAROC piedāvā ne tikai plašu produktu klāstu, bet arī siltināšanas risinājumus konkrētiem gadījumiem. Attīstot energoefektīvu ēku būvniecības tehnoloģijas un risinājumus, PAROC ar partneriem aktīvi līdzdarbojas pirmo pasīvo māju būvniecībā Zviedrijā, Somijā un Lietuvā.

Liela uzmanība tiek pievērsta arī remontdarbiem. PAROC ir realizējis daudzus energoefektīvus renovācijas projektus. Kopā ar partneriem uzņēmums Skandināvijā un Ziemeļvalstīs īstenojis veco daudzdzīvokļu māju modernizēšanas projektu „Innova” un privātmāju modernizēšanas projektu „RenZeroTM“. Daudzdzīvokļu ēku modernizēšanas projekts „Innova” realizēts Somijā un „RenZeroTM” projekts – Zviedrijā un Somijā. Šie projekti nav tikai atsevišķu ēku daļu, sienu un jumtu izolācijas risinājumi, bet gan pilnīgi, kompleksi modernizācijas projekti, kuros ietilpst ārsienu siltināšana, ārsienu un to savienojumu siltināšana, efektīvāku durvju un logu iebūve, jaunas ventilācijas sistēmas uzstādīšana un apsildes sistēmas modernizācija.

Vairāk informācijas par PAROC >>

Vairāk informācijas par energoefektīvu modernizāciju >>

 

Dabas radīts, cilvēka pilnveidots

Dabas radīts, cilvēka pilnveidotsAkmens vates ražošanas ideja aizsākusies Havaju salās. Pēc Havaju salās notikušā Kilauea vulkāna izvirduma vietējie iedzīvotāji uz zemes atrada izkaisītus dievietes Pele matus. Tie bija viens no lavas veidojumiem – plānas vulkāniskā stikla šķiedras. Dievietes mati piesaistīja arī māksliniekus: XIX gadsimta astoņdesmitajos gados tika atklāta tehnoloģija rūpnieciskai akmens vates ražošanai.

Līdzīgi kā dabā, PAROC akmens vate rūpnīcās tiek izgatavota no vulkāniskajiem iežiem: bazalta, gabro, anortozīta un dolomīta, tos kausējot 1500°C temperatūrā. Nekustīgais gaiss akmens vatē ir labs siltumizolācijas materiāls. PAROC akmens vatē gaiss ir noslēgts sīkās porās, kas veidotas no akmens vates šķiedras, tādējādi no izturīgā un nedegošā akmens radot neuzliesmojošu, teicamas kvalitātes, ilgi kalpojošu siltumizolācijas materiālu. 95–99% no akmens vates siltumizolācijas apjoma veido nekustīgs gaiss.

Pirms diviem gadiem PAROC svinēja 75. gadu jubileju akmens vates ražošanai Zviedrijā, 50. gadadienu Somijā un 20. gadadienu tās izmantošanai Latvijā.