75 tehnoloģiskās kompetences gadi

75 tehnoloģiskās kompetences gadi

Jau septiņdesmit piecus gadus unikālās akmens īpašības un skarbie Ziemeļvalstu klimata apstākļi ir iedvesmojuši Paroc izstrādāt inovatīvus siltumizolācijas risinājumus.

Protams, ka šajā jubilejas gadā mēs lepojamies ar to, ko esam sasnieguši, taču mēs lūkojamies tālāk nākotnē. Mēs vēlamies izmantot savas zināšanas, lai radītu inovatīvus izolācijas risinājumus, kas veicina ilgtspējīgu attīstību.

75 gadi un vēsturiskie attēli no Zviedrijas

 

Akmens vates izolācija pirmo reizi tika ieviesta Zviedrijā pirms 75 gadiem. Jau tolaik mēs bijām tālredzīgi – izolācija no akmens vates ir labvēlīga gan videi, gan jūsu finansēm.

Visu šo gadu laikā mūsu īpašās zināšanas ir bijusi mūsu darbības stūrakmens. Tā ir veicinājusi daudzu jauninājumu ieviešanu, tostarp 1948. gadā radītās Eiropā pirmās stabilas formas izolācijas plāksnes siltumizolācijas risinājumu būvēšanai. 20. gadsimta 50. gados mēs radījām tehniskās izolācijas materiālus, cauruļu uguns un siltuma izolācijas risinājumus. Lai mitrums nepiekļūtu māju pamatiem, dzelzceļa sliedēm un ceļiem, 60. gados tika radīta zemes izolācija. 80. gados mēs ieviesām sendvičtipa paneļus ar tērauda apšuvumu un akmens vates pildījumu, kas bija izgatavoti tā, lai tos uzreiz varētu uzstādīt fasādēs vai griestos.

Papildus siltuma un uguns izolācijas spējām, akmens vatei ir vēl citas vērtīgas īpašības. Šīs īpašības mēs esam izmantojuši, piemēram, skaņu absorbējošos izstrādājumos, kas paredzēti ērtas akustiskās vides radīšanai.

Paroc vēsture un tagadne 

 

60 gadi un vēsturiskie attēli no Somijas1952. gadā mēs uzsākām akmens vates izolācijas materiālu ražošanu un pārdošanu Somijā.

Mūsu ražošana, kas aizsākās ar celtniecības izolācijas materiāliem, tika paplašināta 1957. gadā, kad mēs laidām tirgū mūsu pirmos tehniskās izolācijas materiālus, ieskaitot tādus izstrādājumus kā izolācijas sekcijas cauruļu siltuma un uguns izolācijai. 20. gadsimta 70. gados mūsu izstrādājumi ieguva savu pazīstamo sarkanbalti svītraino iepakojumu. Paroc Panel System – PAROC® produkcijas ražotājs – uzsāka savu darbību 20. gadsimta 80. gados. Trīsslāņu sendvičtipa paneļus ar akmens vates pildījumu var pielietot gan ārsienās un starpsienās, gan griestos. Papildus tam, ka PAROC® akmens vate ir lielisks uguns un siltuma izolācijas materiāls, tā arī labi slāpē skaņu. Šīs akmens vates īpašības tiek izmantotas arī mūsu PARAFON® akustiskajos izstrādājumos.

Paroc vēsture un tagadneMūsu izstrādājumi, protams, ir būtiska daļa no Paroc darbības, taču mēs neredzam iemeslu paturēt mūsu plašo, daudzu gadu gaitā uzkrāto pieredzi pie sevis. Gluži pretēji – mēs vienmēr esam vēlējušies dalīties ar savām zināšanām, ieteikt labākos risinājumus un aktīvi attīstīt celtniecības nozari.

20. gadsimta 90. gados mēs ieviesām zema enerģijas patēriņa celtniecības koncepciju. 21. gadsimta pirmajā desmitgadē mēs ieviesām pasīvās mājas definīciju un pievēŗsāmies to sertificēšanai. Mūsu jaunākais sasniegums ir renovācijas sistēma, kas balstīta uz rūpniecisko ražošanu. Šī sistēma pašreiz tiek pētīta un izstrādāta mūsu Innova projekta ietvaros. Tāpat mēs aktīvi veicinām energoefektivitāti celtniecības automatizācijas un apstrādes rūpniecības nozarēs.