Skaņas izolācijas rādītājs apzīmē to, par cik skaņas samazinās, šķērsojot kādu konstrukciju. Ir divi ēku skaņas izolācijas veidi: gaisa skaņas un triecientrokšņa skaņas izolācija.

Tālāk tabulā ir sniegts piemērs, kā mainās skaņas pāreja no vienas telpas otrā ar atšķirīgu skaņas izolācijas indeksu, R'w.

 Skaidri dzirdama  
 Dzirdama  
 
R'w  Parasta runāšana Skaļa runāšana Kliegšana TV un radio, normāls skaļums  TV un radio, liels skaļums  TV un radio, ļoti liels skaļums  Telpu piemērs
30              Birojs
35              Birojs
40              Skola
44             Skola
48              Skola
52*             Dzīvoklis
56             Dzīvoklis
60             Īpašas telpas
60              Īpašas telpas

Starpsienas

Uzstādiet gaisa skaņas izolāciju, lai aizturētu skaņas, kas rodas gaisā. Nosakiet vajadzīgo izolācijas daudzumu, izmantojot skaņas redukcijas koeficientu Rw vai R`w. Jo lielāka Rw vērtība, jo labāka izolācija. Šīs vērtības ir nepieciešams koriģēt (C un Ctr), ja apkārtējā vidē ir papildu trokšņi.

Rw + C tādiem trokšņiem kā:

  • Sadzīves darbība 
  • Ātrvilciena troksnis 
  • Rūpniecības troksnis (vidējas un augstas frekvences) 

Rw + Ctr tādiem trokšņiem kā:

  • Ielas troksnis 
  • Lēna vilciena troksnis 
  • Diskotēkas mūzika 
  • Rūpniecības troksnis (zemas un vidējas frekvences)  
Starpsienas
Mazākās prasības attiecībā uz skaņas izolāciju var izpildīt ar viena slāņa sienu. Ja sienas masu dubulto, skaņas samazinājuma vērtība pieaug apmēram par 6 dB. Izolācija konstrukcijas aizpildījumā absorbē skaņu. Skaņas izolācijas aizpildījumam var lietot PAROC Sonus vai PAROC eXtra akmens vates plāksnes
Starpsienas
Zemas frekvences skaņas izolācijai ir nepieciešama lielāka masa. Lai palielinātu masu, izmantojiet sienu ar diviem slāņiem. Efektīvākais masas palielināšanas veids ir vairāku plānu ģipškartona plātņu uzstādīšana kopā. Lai uzlabotu skaņas izolāciju, aizpildiet sienu ar izolācijas materiālu. Izolācija sienā uzlabo skaņas izolāciju par 5–10 dB, salīdzinot ar tādu pašu sienu bez izolācijas. Skaņas izolācijas aizpildījumam var lietot PAROC Sonus vai PAROC eXtra akmens vates plāksnes.
 
 

Peldošās grīdas

Peldošajās grīdās izmantojiet triecienskaņas izolāciju (vai soļu skaņas izolāciju). Nepieciešamais izolācijas daudzums ir atkarīgs no skaņas spiediena līmeņa apakšstāva telpā. Valsts standarts parasti norāda „grīdas triecienskaņas augstāko līmeni”. Zems Ln vai L’n rādītājs nozīmē labu grīdas triecienskaņas izolācijas līmeni. Ln un L’n tiek mērīts 50–5000 Hz frekvenču diapazonā. Ln tiek mērīts laboratorijā, bet L’n tiek noteikts uz vietas.

Pateicoties tās īpašībām, PAROC akmens vate ir ļoti piemērota izmantošanai peldošajā grīdā. Tā ir pietiekami stingra, lai izturētu augšējā slāņa (grīdas seguma) slodzi, un pietiekami mīksta, lai efektīvi aizturētu vibrāciju starp konstrukcijas slāņiem pārsedzē. Izolācijas materiāla svarīgākā īpašība ir dinamiskais stingums, kura mērvienība ir MN/m3. Jo mazāks ir PAROC izstrādājuma dinamiskais stingums, jo labākas ir tā triecienskaņas (soļu trokšņa) izolācijas īpašības.

Koka grīda konstrukcijas  Koka konstrukcijas ir ļoti grūti uzlabot. Savienojumi ir stingi, un tiem ir maza konstrukcijas masa. Katra situācija ir jāaplūko atsevišķi. Aizpildījumam starpstāvu konstrukcijās var lietot PAROC Sonus vai PAROC eXtra akmens vates plāksnes.

Starpstāvu pārsedzei no betona jau piemīt samērā labas gaisa skaņas izolācijas īpašības. Jauno prasību attiecībā uz triecienskaņas akmens vates izolāciju dēļ, betonu arvien biežāk izvēlas izmantošanai peldošajās grīdās.

Vairāk informācijas par peldošajām grīdām un to skaņas izolācijas īpašībām varat atrast šeit >>