Beramās vates efektivitāte izpaužas dažādos veidos

Labākās inovācijas rodas smaga darba, centības un veiksmes mijiedarbības rezultātā. Tieši tā bija ar vates pūšanu – lielisku bēniņu siltināšanas paņēmienu.

Bēniņu telpa var būt ļoti šaura, un tāpēc var būt sarežģīti uzstādīt siltumizolācijas plāksnes. 70. gados bēniņos siltumizolāciju parasti uzstādīja ar grābekļa palīdzību. 
Bēniņu siltināšana ar PAROC pūšamo vati uz plāksnēm

90. gadu beigās kāds klients mums ieteica izolāciju iestrādāt ar pūšamās mašīnas palīdzību. Mēs secinājām, ka, izmantojot šo paņēmienu, mēs varam izmantot arī plākšņu pārpalikumus un atgriezumus. Tādējādi, ar beramo pūšamo akmens vati, mēs atrisinājām uzreiz divas problēmas – kā strādāt šaurās vietās un ko darīt ar atgriezumiem. Beramā akmens vate drīz vien kļuva ļoti populāra tirgū.

Šodien akmens vates iepūšana ir visbiežāk izmantotais siltināšanas paņēmiens gan bēniņu pārsegumiem gan slīpiem jumtiem. Ar tā palīdzību mājas īpašnieks ietaupa laiku un naudu. Tādējādi arī tiek saudzēta apkārtējā vide, jo izolācijas atgriezumus izmantojam bēniņu siltināšanai, nevis izmetam atkritumu izgāztuvē.